Публікації

Дорожня карта вчителя мовно-літературої галузі

  Дорожня карта вчителя мовно-літературної галузі 5 класу НУШ: інструментарії оцінювання                                       НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА Зміст навчання української мови в Новій українській школі базується на компетентнісному, особистісно зорієнтованому й діяльнісному підходах до освітнього процесу, важливими складниками яких є спрямованість не тільки на засвоєння учнями різноманітних знань і вмінь, а й на підготовку до життя, на навчання розв’язувати проблеми, що виникають на їхньому шляху, оволодіння такими якостями, які сприятимуть учням/ученицям успішно здійснювати свою діяльність у різних ситуаціях. Технологізація цього процесу передбачає спеціальне конструювання навчального дидактичного матеріалу, системи уроків, методичних рекомендацій до проведення їх тощо.    Моде...

НУШ 5 клас

  Оцінювання в 5 класі НУШ: як воно може стати інструментом навчання та підвищення мотивації РІЗНОВИДИ ОЦІНЮВАННЯ Система оцінювання в школі наразі поступово переходить від контролю кінцевого результату (академічних знань, цю функцію перебирають на себе центри ЗНО) до мотивації дитини покращувати знання та навички. Нині оцінювання в школі має три вектори спрямування – оцінювання якості навчання, досягнень кожної дитини й самооцінювання (дитина опановує прийоми оцінювання власних здобутків та результатів своїх однолітків). Відповідно до цього, розрізняють: ·          формувальне оцінювання (оцінювання як навчання), спрямоване на покращення навчальних навичок; ·          поточне (або рівневе) оцінювання (оцінювання навчання), коли ми визначаємо рівень навчальних досягнень дитини; ·          підсумкове оцінювання (оцінювання результату навчання) – компл...

Пам'ятки історії - наші духовні криниці

  https://drive.google.com/file/d/1sodI6ni33v96sg7MdHngBqNFMsjG56AD/view?usp=sharing

Досвід роботи

  https://drive.google.com/file/d/15wQcxjUTCunsx5SjSPol9etIvFAR_sIh/view?usp=sharing
Тема: Значущі частини слова Мета: поглибити знання учнів про значущі частини слова;навчити учнів розрізняти частини слова; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати навички визначення значущих частин слова; виховувати любов до рідної мови. Хід заняття І. Актуалізація опорних знань     Опитування.      —Пригадайте скільки в українському алфавіті букв?      —Розкажіть для чого треба знати алфавіт? ІІ. Основна частина заняття 1. Запитання до учнів:      1) Чому в слові білого закінчення – ого, а в слові біло закінчення      нема?      2) Чи однаково визначаються основа слова і корінь?      3) Що треба перше виділяти —префікс і суфікс чи корінь?Чому?      4) Навіщо потрібне вміння правильно знаходити закінчення слова, основу,      корінь? 2. Прочитати вірш .Знайти в ньом...